اخبار سیاسی

خبرهای خوش برای صادرکنندگان متعهد و خوشنام

درین گرد‌همایی مقرر شد مالیات بها افزوده تمامی صادرکنندگان با اعلام بانک مرکزی و به نسبت ایفای تعهد بازگشت ارز صادراتی در دوران 2 هفته برگردانده شود.

صبح روز یک‌شنبه در 107 امین گردهمایی ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که به سر گروهی حسن روحانی برگزار شد , در پی مصوبات و مباحث جلسات قبلی درباره ی تولید و فعال‌ساز‌ی سامانه جامع داده ها تجارت مرزو بوم , وزارت صمت از مراحل تولید این سامانه و عمل آن گزارشی ارائه کرد. در این بین خبرات خوشی برای صادرکنندگان متعهد نیز داشت.

مدیریت جمهور این سامانه را راءس اطلاعات و مدیر کالا و واردات و صادرات مرزو بوم تعریف کرد و با تاکید بر نیاز مبرم اقتصاد مرز و بوم به آن و ضرورت کامل شدن پوشش گسترده این سامانه خاطر نشان کرد : نبود انسجام و چندین گوشه ای بودن نظام گردش اطلاعات زنجیره تامین , ساخت و توزیع محصول در مرزوبوم ده سال های متمادی دوام داشته که نه صرفا فعالان , تولیدکنندگان و مدیران اقتصادی مملکت را با فقدان داده ها مدیریتی روبرو کرده بود , موضوع ای برای سواستفاده ها هم تولید کرده که به وقار و امنیت کم عقل مردمان در حوزه اقتصاد آسیب می زد.

رئیس جمهور بابیان این که این سامانه بایستی بتواند همه حلقه های مسیر تامین و توزیع جنس را به یکدیگر متصل نماید , اظهار داشت : این سامانه با تولید شفافیت، قابلیت تقابل موثرتر با خرابی و قاچاق را آماده خواهد کرد و یک مبادرت بزرگ در حوزه جهت دهی اقتصاد به حساب آورده می شود.

روحانی تصریح کرد : کلیه دستگاه ها اعم از گمرک و بیمه مکلف میباشند اقدامات خویش را برای پیوستن بدون نقص بدین سامانه، به‌سرعت انجام دهند.

 

صادرکنندگان متعهد و خبر خوش روحانی

 

درپی گرد‌همایی و بعد از گزارش مدیریت خزانه مرکزی از کارایی 108 صادرکننده نمونه مرز و بوم که در زمان سال قبل به 100 درصد تعهد خویش برای بازگرداندن بالغ بر 26 میلیارد دلار ارز صادراتی به چرخه اقتصادی فعالیت کرده اند. بر همین اساس مقرر شد تا تشویقی برای صادرکنندگان متعهد و خوشنام در لحاظ گرفته شود.

رئیس جمهور درین گرد هم آیی با تاکید بر این نکته که تاجران و بازرگانان میهن چه در موقعیت مبارزه اقتصادی و چه در موقعیت معمولی به هیچ عنوان نباید در مسیر عمل خویش مشغول مانع ها اداری شوند، ذکر کرد : در کنار رفع مانع ها و ساخت سهولت و سرعت برای عمل بازرگانان، دولت وظیفه خویش می داند برای آن مدل از صادرکنندگان خوش سوابق و با مسئولیت مرز و بوم که در وضعیت دشوار اخیر کارایی اثرگذار و مفیدی داشته اند، مشوق هایی در نظر بگیرد.

روحانی امر کرد اداره مالیاتی، نسبت به رجوع مالیات بر بها افزوده صادرکنندگانی که تعهدات خویش را انجام می دهند حداکثر ظرف دو هفته اقدام نماید .

درین گرد‌همایی مقرر شد مالیات بها افزوده تمامی صادرکنندگان با اعلام بانک مرکزی و به نسبت ایفای تعهد بازگشت ارز صادراتی در دوران 2 هفته برگردانده شود

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن