اخبارحوادث

جسد بی جان سها رضانژاد پیدا شد

جسد بی جان سها رضانژاد پیدا شد

مدیرکل پزشکی قانونی گلستان از شناسایی جسد مجهول‌الهویه سها رضانژاد دختر جوانی که در ارتفاعات شهرستان کردکوی مفقود شده بود , خبرداد و اظهار کرد : در بررسی اولیه نشانه‌ای از قتل در جسد خانم «سها رضانژاد» پیدا نشد .
حسین زارعی در گفت‌وگو با ایسنا اعلام‌کرد : این جسد بعداز انتقال به پزشکی قانونی به وسیله تیم تخصصی پزشکی قانونی مورد معاینه قرار گرفت . به دلیل گذشت زمان طولانی از رها شدن جنازه و آثار فساد نعشی با وجود بعضا از متعلقات , امکان شناسایی چهره و معاینه ظاهری بدن وجود نداشت .

او ادامه داد : بعداز گرفتن نمونه از لاشه و خون پدر و مادر , نمونه‌ها برای انجام آزمایش DNA به تهران ارسال و در کمترین زمان ممکن هویت جسد شناسایی شد .

مدیرکل پزشکی قانونی گلستان تصریح کرد : بدلیل فاسد شدن بخش زیادی از جنازه , قابلیت و امکان بررسی دقیق علت مرگ بدون تست وجود نداشت البته در بررسی‌های اول نشانه‌هایی از وقوع قتل پیدا نشد .

 

سها رضانژاد

سها رضانژاد دختر طبیعت گردی است

که به همراه یک گروه ۳۴ نفره به ارتفاعات جهان نما شهرستان کردکوی سفر کرده بود و از صبح آدینه ۲۰ تیرماه مفقود و جسد وی بعد از ۲۸ روز کاوش در جنگل‌های شموشک در زیر دست این ارتفاعات پیدا شد .
با اعتنا به این‌که جسد کشف شده به‌علت گذشت زمان مبتلا خرابی نعشی شده بود باوجود بعضا از متعلقات , قابلیت و امکان شناسایی فیس و معاینه ظاهری بدن وجود نداشت به‌همین خاطر امر انجام تست «دی‌ان‌ای» صادر شد و از پدر و مادر سها مثال اخذ و بعداز مطابقت با «دی‌ان‌ای» جسد کشف شده پزشکی قانونی اعلام کرد جسد وابسته به سها رضانژاد است . دادستان کردکوی خاطر نشان نمود : اما درباره علت مرگ این دختر برنا هم آزمایش‌هایی انجام و به آزمایشگاه طبی رسمی ارسال شده است که اعلام نتایج آن زمان بیشتری میبرد . به ‌گزارش دادگستری گلستان , عزیززاده بابیان این که پژوهش ها در‌این پرونده ادامه دارد , ذکر کرد : نیابت قضایی به دادگستری تهران برای تحقیق از اعضای تور که بومی تهران می‌باشند و تاکنون بازپرسی نشده‌اند هم صادر شده‌است .

در همین ارتباط حسین زارعی , مدیرکل پزشکی قانونی گلستان هم بیان کرد : در بررسی نخستین نشانه‌ای از قتل در جسد «سها رضانژاد» پیدا نشد . این جسد پس ‌از انتقال به طبی رسمی به وسیله گروه تخصصی پزشکی قانونی مورد معاینه قرار گرفت و در کمترین زمان ممکن هویت جسد شناسایی شد .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن