اخبار حوادث

قتل دختر خردسال با قرص برنج!

قتل دختر خردسال با قرص برنج!

دفع حشرات موذی با قرص سمی و قرص برنج , پرونده جنایی دیگری را در دادسرای مشهد گشود . دو ماهی زمان برد تا مرد سم‌فروش دم به تله داد و از سمت پلیس بازداشت و به دادسرا منتقل شد .

توپش پر بود و داعیه می کرد هیچ خطایی از جانب او سر نزده است . خیلی به کارش اطمینان داشت و به قاضی پرونده‌اش اظهار کرد که سالیان است خانه‌های مردم را سم‌پاشی میکند و تا‌کنون خون از دماغ کسی نیامده است . مستندات پرونده البته خلاف بیانات مرد را اثبات می کرد . بر طبق شواهد وی عامل قتل دختربچه چهار ساله و مسمومیت شدید خواهر کوچک‌ترش با قرص برنج بود . با این وجود متهم با تفهیم اتهام قتل عمد از سوی قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد , بازپرس ویژه جنایی دادسرای شهر مشهد مقدس روانه زندان شد .

مرگ دختر 4 ساله با قرص برنج در شهر مشهد مقدس

اوایل خرداد ماه بود که بدن نیمه‌جان 2 دخـــتربــــچه خــــردســـال به یـــکی ازبیمارستان‌های مشهد مقدس منتقل شد . با اعتنا به شرایط بالینی بیماران , آنها به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد و ذیل درمان قرار گرفتند .

نتیجه آزمایش‌ها حکایت از مسمومیت شدید این 2 کودک معصوم داشت و طولی نکشید که یکی آنها به دلیل وخامت حالش دوام نیاورند و جهان را ترک کرد . مرگ مشکوک و غریبانه این دختربچه چهار ساله پای پلیس را به پرونده باز کرد .

والدین متوفی که از این حادثه دچار تألمات روحی شدید شده بودند در مقابله با پلیس مدعا شدند که فردی به‌تازگی با قرص برنج خانه آنها‌را سم‌پاشی کرده و همین امر موجب مسمومیت فرزندانشان شده‌است .

با مطرح شدن این قصه پرونده مرگ مشکوک دو دختر خردسال ابعاد جنایی به خود گرفت و طولی نکشید که‌این موضوع به بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای همگانی و انقلاب منطقه دو مشهد مقدس اعلام شد . با فرمان قاضی احمدی‌نژادجسد برای انتخاب علت دقیق مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد و تیمی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی نیز مأموریت یافتند تا برای بررسی علت ظریف وقوع این حادثه تلخ به ناحیه حر مشهد بروند .

پدر متوفی در اظهاراتش به کارآگاهان جنایی پلیس ذکر کرد : «چند سالی است که در خانه پدر همسرم ساکن هستیم . برای از بین بردن حشرات موذی به یکی سم‌فروشی‌های اطراف منزل رفتم و موضوع را به مغازه‌دار گفتم . وی اعلام‌کرد که شخصی می‌فرستد تا خانه را سم‌پاشی نماید . طبق گفته وی منزل را خالی و شرایط را برای سم‌پاشی فراهم کردم . مردی که برادر صاحب و مالک فروشگاه بود به منزل ما آمد و حدود 70 یا 80 قرص برنج را در داخل 80 – 70 لیوان انداخت و در بخش‌های مختلف منزل قرار داد . چند روز از این قصه گذشت که دخترهایم در گیر مسمومیت شدند . آنان را به بیمارستان رساندیم البته یکی از آنها فوت کرد و دیگری نیز هنوز در بخش مراقبت‌های ویژه تحت معالجه است . »

جزئیات پرونده در اختیار جایگاه قضایی قرار گرفت و برای مرد سم‌پاش احضاریه‌ای ارسال شد . با وجود احضاریه قانونی البته این شخص از فرمان قضایی سرباز زد و طبق موعد مقرر به دادسرا مراجعه نکرد .

مراجعه نکردن این فرد موجب شد تا یکسری احضاریه دیگر برای او صادر و ارسال شود البته ظاهرا مرد سم‌پاش خیال رفتن به دادسرا را نداشت تا اینکه طبق امر قاضی احمدی‌نژاد حکم جلبش وی صادر شد و این فرد از طرف مجریان قانون بازداشت و به دادسرا منتقل شد .

دیازینون یا قرص سمی

مجرم اما مدعا بود که هیچ‌گونه جرمی مرتکب نشده و در پرونده مرگ مشکوک دختر چهار ساله هیچ نقشی نداشته است . در حالی که وی ادعا می کرد برای سم‌پاشی منزل پدر و مادر دختربچه فوت شده از سم «دیازینون» به کارگیری کرده است ولی شواهد امر و اثر ها به جا مانده از سم‌پاشی در محل نشان می‌داد که متهم از قرص برنج استفاده نموده است . این شخص وقتی دریافت که دیگر حنایش برای قانون رنگی ندارد در اظهاراتی دیگر مدعا شد که تنها از 30 قرص استفاده نموده است البته پدر و مادر دختربچه متوفی ادعای این مرد جوان را رد کردند و گفتند که وی 80 – 70 جام دربردارنده قرص برنج را داخل منزل قرار داده است .

با این وجود متهم با تفهیم اتهام قتل عمد و با قرار متناسب قضایی روانه زندان شد و تحقیقات تا روشن شدن زوایای نهفته این ماجرا ادامه دارد .

قرص برنج

قرص سمی همچنان قربانی میگیرد

روز قبل بازپرس جنایی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی درباره مرگ‌هایی موسوم به «مرگ برنجی» گفت : این چندمین پرونده باز شده در دادسرای شهر مشهد است که شخصی با قرص برنج جان خود را از دست میدهد . در پرونده مرگ اتباع خارجی در یکی هتل‌های شهر مشهد مقدس خرداد ماه سال 94 نیز عامل فوت مسافران فرنگی استفاده از قرص برنج اعلام شد که مسئولان نظافتی این هتل برای دفع حشره‌ها موذی از آن استفاده کرده بودند . در مرداد سال 98 نیز دختری جوان بر اثر استنشاق گاز‌های متصاعد شده قرص برنج در مشهد جان باخت که دراین باره یک مجرم به اتهام قتل عمد دستگیر و روانه زندان شد . با دقت به توصیه‌های دانشگاه علوم پزشکی و نیز غیرقانونی بودن خرید , فروش و به کار گیری از قرص برنج ولی باز نیز شاهد بی‌توجهی بعضی افراد دراین باره هستیم . بی‌توجهی که دو ماه پیش نیز جان یک دختر چهار ساله را گرفت و موجب مسمومیت شدید آبجی کوچک‌ترش شد .

قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد تأکید کرد : روز جاری دادسرا در رابطه این‌گونه ایرادات تکرار شدنی کوتاه نخواهد آمد و چنانچه شخصی مرتکب چنین تخلفی شود سوای هیچ‌گونه مماشاتی با خلاف کار برخورد خواهد کرد .

این جایگاه قضایی درباره ضد و نقیض‌گویی متهم پرونده نیز اعلام کرد : احضاریه‌هایی در دو ماه گذشته برای این فرد از طرف دادسرا ارسال شد ولی اوحاضر به مراجعه به محکمه قضایی نبود تا این‌که از سوی پلیس بازداشت شد .

این مرد جوان حتی‌د‌ر جلسه بازپرسی نیز دست از انکار حقیقت برنداشت و مدعی بود که منزل پدر و مادر متوفی را با سمی غیر از قرص برنج سم‌پاشی نموده است که در تقابل با مستندات موجود دست از انکار برداشت . با این‌که این مرد مدعی است از 30 – 20 قرص برنج برای دفع حشره ها موذی به کارگیری نموده است ولی همین تعداد در سم‌پاشی , آن نیز برای خانه‌ای کوچک فراوان بوده است و زمینه نشان میدهد نه فقط متهم مبادرت به کاری غیرقانونی کرده بلکه تخصص و مجوزی هم در این خصوص نداشته است

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن