اخبار اجتماعی

با شیوع کرونا میزان طلاق در کشور کاهش یافته

با شیوع کرونا میزان طلاق در کشور کاهش یافته

علی مظفری در چهار ماه نخست این سال حدود ۳۵ هزار واقعه طلاق  و۲۰۰ هزار واقعه ازدواج ثبت شده در حالیکه در مدت مشابه سال قبل ۱۶۷ هزار ازدواج و ۳۷ هزار طلاق ثبت شده بود .

او اظهار کرد : شرایط کرونا جلوی رشد مورد انتظار ازدواج را گرفت چون پیش بینی میشد که در این مدت ۲۵۰ هزار ازدواج ثبت شود ولی از سویی دیگر یکی از دلایل پرورش ازدواج با وجود شرایط کرونا این است که تجملات و هزینه های اضافی زوج ها کاهش پیدا کرده و از عروس و داماد کسی انتظار ندارد که برای آغاز زندگی مشترک هزینه مراسم آنچنانی پرداخت نمایند .

مدیریت کانون سردفتران ازدواج و طلاق با تاکید بر ازدواج آسان و دور از تجمل گرایی اظهار داشت : بیماری کرونا هزینه های زاید را از شروع زندگی های مشترک حذف کرد و در صورتی عروس ها و دامادهایی درانتظار از بین رفتن محدودیت ها برای برگزاری مراسم تزویج میباشند , توصیه میشود می توان به عامل نداشتن مراسم حوصله نکنند و بازدارنده شروع زندگی مشترک نشوند چون به حیث میرسد این موقعیت و محدودیت ها حداقل تا پایان همین سال ادامه یابد .

مظفری اضافه کرد :

در دفاتر ازدواج و طلاق طبق پروتکل های تدوین شده از سمت وزارت بهداشت مطابق با دستور ستاد ملی کرونا عمل می شود . این پروتکل ها از طریق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به دفاتر ازدواج و جدایی ابلاغ شده‌است .

 

رئیس کانون سردفتران ازدواج و جدایی ادامه داد : یکی از موردها تعیین شده در پروتکل های بهداشتی این است که هنگام مراسم عقد حضور بیش از ۶ نفر ممنوع است .

مظفری اضافه کرد : علاوه بر ضدعفونی مکرر و مرتب دفاتر ازدواج و طلاق , نوبت دهی برگزاری آیین ازدواج و طلاق هم در ساعت اداری انجام می شود و آزمایش های پیش از مراسم با زمان از قبل تعیین شده انجام می شود تا مانع تجمع و ازدحام شود .

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن