دسته‌بندی نشده

بسیج دانشجویی به انتصاب بذرپاش واکنش نشان داد

بسیج دانشجویی به انتصاب بذرپاش واکنش نشان داد

حاشیه‌ها بر سر سوابق مهرداد بذرپاش ادامه دارد , درحالی‌که سه نهاد بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی , امیرکبیر و تهران با انتشار بیانیه یا این که اعتراض در اکانت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی بدین انتصاب اعتراض کرده و حتی خواهان کناره‌گیری رئیس فعلی دیوان محاسبات از سمت خود به‌واسطه استناد به سابقه فعالیتش در بسیج ذیل سوابق شغلی‌اش شده‌اند .

بعضا کاربران ارزشی و حامیان جوان اصولگرایان نیز در شبکه‌های مجازی به جمع معترضان این انتصاب پیوسته‌اند .

یکی‌از آن ها نوشته است : «رفقای اصولگرا , خدایی اگه اصلاح‌طلبان یکی مثل بذرپاش رو برای دیوان محاسبات معرفی می‌کردن چیکار باهاشون می‌کردیم؟» .

بسیج دانشجویی

کاربر دیگری نوشته است :

«آقای بذرپاش کاری که شما کردید ظلم به همگی بسیجی‌هاییه که بی‌چشمداشت و خالصانه عمل می‌کنن تا یه باری از روی دوش انقلاب بردارن , امروز همه اونا باید جای شما فحش بخورن و نیش و کنایه بشنون» .

کاربر دیگری نوشته است : «فارغ از بحث صلاحیت یا عدم صلاحیت فرد مذکور , این شائبه که فعالیت در بسیج دانشجویی جزو ۲۰ سال سابقه کاری ایشان محسوب شود , توهینی بزرگ به کار مخلصانه بسیجیان است . در صورت صحت , منتظر پاسخ جنبش دانشجویی باشید» .

این درحالی است که بذرپاش دو روز پیش در توییتی اطمینان داده بود «به عزیزان بسیجی و تمامی فعالان جنبش دانشجویی اطمینان می‌دهم هیچ‌یک از فعالیت‌های تشکیلاتی‌ام را به‌عنوان سابقه کاری به مجلس ارائه نداده‌ام» .

البته بیان کننده این توضیحات کافی نبوده ;

آن‌هم درحالی‌که شبهه دیگری درباره با بحث اصالت مدرکی که او تحت عنوان سابقه کار از اولِ سال ۷۹ از پژوهشکده شهید رضایی وابسته به دانشگاه شریف ارائه کرده , ساخته شده است . برخی مستندات ارائه‌شده در شبکه‌های اجتماعی شائبه‌های جدیدی را در رابطه با گواهی اشتغال به کار او طرح کرده است . مانند اینکه او قاعدتا نمی‌توانسته در دوران دانشجویی معاون تمام‌وقت آن راس باشد ; چرا‌که یکی از موقعیت احراز ۲۰ سال سوابق کار برای پست ریاست دیوان محاسبات , کار تمام‌وقت با رابطه استخدامی و پرداخت حق بیمه بی نقص است .

با توجه به این‌که سه مؤسسه پژوهشی به نام شهید رضایی وجود دارد , این سؤال پیش آمده که وی از کدام‌یک از اینها گواهی اشتغال به کار گرفته است ; درحالی‌که برخی اسناد حاکی از این است که مورخ احداث یکی این سه پژوهشکده بعداز تاریخ اعلام‌شده در صدور گواهی اشتغال به کار بذرپاش است و فقط یکی از آنها سال ۷۸ تأسیس شده‌است .

گواهی‌ای که بذرپاش ارائه کرده , لوگوی مؤسسه‌ای را دارااست که سال ۷۸ تأسیس شده ولی آدرس ذیل طومار سند وابسته به مؤسسه‌ای است که سال ۹۲ تأسیس شده است! البته الهام اکبری , معلم دانشکده و همسر احمد نادری , نماینده تهران که‌این سند را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده گفته که مجلس به‌عنوان یک نهاد قانونی اصالت این مدرک را تأیید کرده است , این درحالی است که خویش بذرپاش نیز در توییترش گفته که از سال ۷۹ تا نصفه ۸۲ در مرکزها تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف مشغول به کار بوده است .

در بیانیه بسیج دانشگاه شهید بهشتی آمده بود :

مطابق آیین‌نامه داخلی مجلس , از شرایط تصدی سمت سر گروهی دیوان محاسبات کشور , دارابودن حداقل ۲۰ سال سابقه کاری است که گمان می‌رود با توجه به وضعیت سنی شما , این مورد لحاظ نگردیده است! لطفا در اسرع وقت , به‌صورت صریح و شفاف در این رابطه با این نقض ظاهری قانون موضع‌گیری نموده و شفاف‌سازی فرمائید و همچنین اگر سوءاستفاده‌ای از فعالیت در بسیج دانشجویی صورت نگرفته , هرچه سریع‌تر این موضوع را به صورت مستند و قانونی اعلام کنید , وگرنه این امر توهینی آشکار به تشکل بسیج دانشجویی خواهد بود ; و اگر چنانچه سوءاستفاده‌ای از این عنوان صورت گرفته , خواهان کناره‌گیری شما از این سمت هستیم» .

بسیج امیرکبیر هم در توییترش نوشته است :

«بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت‌یافتگان آن , نام و نشان در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند» . امام خمینی ( ره ) آن ها که به هر صورت بخواهند بسیج را دستاویز شهوات مادی و مقامی خودشان کنند , از ما نیستند . نمی‌گذاریم اسم بسیج را به لجن بکشید . . . »

مسئول بسیج دانشگاه شریف نیز در توییتی نوشت : «حضور و فعالیت تو بسیج , تابع چیزی جز اعتقادات قلبی نیست . ما همین کارت مرسوم بسیجی رو نیز سال‌هاست توی بسیج شریف حذف کردیم , چه برسه به سوابق شغلی . آقا مهرداد نیز می‌تونه دو , سه سال شکیبایی کنه . فرصت خدمت همیشه هست» . بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز واکنشی در همین ارتباط در توییتر داشت که در برخی خبرگزاری‌ها نیز بازنشر شد اما بعدا هم توییت را حذف کردند و هم از روی خروجی خبرگزاری‌ها حذف شد .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن