اخبار اجتماعی

حسام نواب صفوی وکیل شاکیان پرونده اتوبوس  دانشگاه

حسام نواب صفوی وکیل شاکیان پرونده اتوبوس  دانشگاه

حسام نواب صفوی , وکیل شاکیان پرونده واقعه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات   در امر آخرین وضعیت پرونده واقعه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات اظهار کرد : بعد از صادر شدن رأی از سمت دادگاه بدوی , پرونده با اعتراض دانشگاه آزاد اسلامی به دادگاه تجدید نظر رفت و دوازدهم اسفندماه سال گذشته اولین گرد هم آیی دادگاه تجدید نظر در شعبه ۶۹ دادگاه تجدید لحاظ به ریاست قاضی فتاح برگزار شد .

نماینده قانونی شاکیان پرونده واقعه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات ذکر کرد : با توجه به اینکه وکلای دانشگاه آزاد اسلامی طولانی صحبت کردند و گرد هم آیی بیش از یک ساعت به درازا کشید ; لذا فرصتی برای شاکیان و وکیل برای ارائه توضیحات وجود نداشت در نتیجه مقرر شد جلسه‌ای صرفا برای صحبت شکات رقم بخورد .

او تصریح کرد :

در همین راستا روز اول مردادماه سال جاری دومی جلسه رسیدگی به پرونده یاد شده در دادگاه تجدید نظر برگزار خواهد شد .

حسام نواب صفوی در ادامه با بیان این‌که دانشگاه آزاد اسلامی در مورد اتوبوس بین کارکنان و دانشجوها تبعیض انجام داده است , اظهار کرد : در این طریق دو استفتاء از آیه‌ها عظام مکارم شیرازى و علوى گرگانى در همین مورد گرفته شده که در پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی آمده‌است : لازم است برای تردد دانشجو یان وسایلی که تأیید فنی و . . . را داراست در نظر گرفته شود و در شرایطی‌که مسوول ذی‌ربط در انجام وظیفه‌های محوله کوتاهی و سهل انگاری کرده , ضروری است مطابق قانون ها با وی برخورد شود .

حسام نواب صفوی، وکیل پرونده حادثه اتوبوس دانشجویان: قصور رییس دانشگاه آزاد در حادثه مرگبار اتوبوس محرز است

اخبار اجتماعی

نماینده قانونی شاکیان پرونده حادثه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات همینطور در خصوص پاسخ آیت‌الله علوی گرگانی راجع به استفتاء انجام شده اظهار کرد : در پاسخ ایشان هم آمده‌است : هر نوع تبعیض غیر عادلانه در اسلام نفی شده‌است و لازم است در جامعه اسلامی از این‌گونه مساله دوری شود .

60 سال زندان برای متهم سطر اول پرونده ساینا شیمی

شعبه اول دادگاه انقلاب قم علی اکبر رضوانی متهم ردیف اول پرونده ساینا شیمی را به ۶۰ سال زندان محکوم کرد .

علی اکبر رضوانی مجرم ردیف اول پرونده موسوم به ساینا شیمی در رأی بدوی از سمت شعبه اول دادگاه انقلاب دادگستری استان قم بابت سردستگی اخلال در نظام اقتصادی مرزوبوم سبب به اخلال در توزیع سوخت و حامل‌های انرژی از روش قاچاق عمده , به ۳۰ سال حبس و ۴۰ ضربه شلاق تعزیری در انظار همگانی محکوم و بابت اخلال در نظام اقتصادی کشور با سو استعمال و فروش غیرمجاز مواد نخستین خریداری شده از بورس در بازار آزاد به ۳۰ سال حبس و ضبط کلیه اموال و مبالغ شناسایی شده که از طریق بر خلاف قانون بدست آمده محکوم شده‌است .

همینطور در ادامه این حکم متهم ردیف دوم آقای سعید رضوانی به اتهام مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به طرز اخلال در توزیع مایحتاج عمومی از طریق قاچاق سازمان یافته سوخت و حامل‌های انرژی به صورت عمده به بیست سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در ملأ عام و بابت مشارکت در اخلال نظام اقتصادی با سو استفاده و فروش غیرمجاز مواد اول خریداری شده از بورس در بازار آزاد به دهه حبس و ضبط کلیه املاک از طریق بر خلاف قانون بدست آمده محکوم شده‌است .

بر اساس این حکم شرکت پالایشگاهی ساینا شیمی منحل و نفع دولت مصادره می شود .

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن