اخبار سیاسی

روحانی اذعان کرد : اقتصاد کشور تحت کنترل است

روحانی اذعان کرد : اقتصاد کشور تحت کنترل است

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یک شنبه در گرد‌همایی ستاد اقتصادی دولت , با با بیان این‌که در این جنگ اقتصادی دشمنان و بحران ناشی از شیوع ویروس عالم گیر کرونا , مردمان در وضعیت سختی قرار گرفته‌اند و دوران دشواری را طی می کنیم , افزود : همه ما با احساسی که نسبت به وطن , نظام و انقلاب داریم با شکیبایی در مقابل مشکلات و سختی‌ها مراحل رسیدن به هدف مهم اقتصاد بدون نفت را طی میکنیم و پیروزی در این مسیر نیازمند اتحاد , انسجام و همراهی تمامی اقشار گروه‌ها و مردمان است .

رئیس جمهور با اشاره به این که دشمنان این مردم و مرزو بوم در یک عملیات روانی پیچیده با تشدید فشارهای اقتصادی به دنبال به شکست کشاندن تجربه اقتصاد بدون نفت در سرزمین ما هستند , اذعان کرد : از یک طرف مشکل برای صادرات نفت ما بوجود آورده‌اند و با حداکثر توان مانع از انتقال دارایی‌هایمان به داخل کشور میشوند و از طرف دیگر شبانه‌روز القاء می‌کنند سیاست‌های اقتصاد بدون نفت برنده نبوده و اقتصاد ایران تحت تحریم‌های اعمال شده در حال شکست است و نشانه‌های آن را هم نه شاخص‌های اصلی که صرفاً نوسانات قیمت برخی کالاها و نرخ ارز اعلام مینمایند . در حالی که شاخص‌های اصلی نشان از عدم توفیق آنها در شکست ایران دارد .

روحانی

روحانی خاطر نشان کرد

: تبیین و تحلیل موفقیت‌های کشور در مقابله با تحریم‌ و تحقق اقتصاد بدون نفت , نه تجلیل از موفقیت‌های دولت بلکه بزرگداشت عزت و مصالح ملی است .

مدیر جمهور با تاکید بر اهمیت نقش دستگاه‌های تبلیغی و رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما و فضای مجازی در مقابله با پیکار روانی دشمنان , خاطر نشان نمود : رسانه‌ها و دستگاه های تبلیغی باید با اقدامات هوشمندانه و با اطلاع‌رسانی , آگاهی‌بخشی و قدرت اقناع بالا , اجازه ندهند مردم اسیر عملیات روانی و القائات دشمنان در مورد اقتصاد سرزمین قرار گیرند .

روحانی با بیان این‌که طی سه سال قبلی با اعمال تحریم‌های ظالمانه , نبود صادرات نفت و مشکلات ایجاد شده در زمینه ی وصول دارای‌های ارزی ایران در خارج از کشور , ارزش ارز در دست گرفتن شده‌است , اظهار کرد : در ماه‌های قبل با مسدود شدن مرزها به دلیل شیوع ویروس کرونا وقفه‌ای در صادرات و واردات کالا ساخت شد اما ملت شریف کشور ایران مطمئن باشند که با برگشت مبادلات تجاری به روال قبل از کرونا , در ماه‌های آتی بازار صادرات و واردات به حالت طبیعی بازخواهد گشت و به یک ثبات در اقتصاد و بازار ارز خوا‌هیم رسید .

در‌این گرد هم آیی رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از وضعیت بازار ارز و برنامه ریزی های در دست اقدام این بانک برای مدیریت بازار ارز ارائه کرد .

عبدالناصر همتی با اشاره به روند مثبت صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی و هم صادرات غیرنفتی , اقدامات بانک مرکزی برای برگشت ا رز صادرکنندگان و هم استفاده از منابع مسدودی ارزی در خارج از کشور را شرح داد .

رئیس جمهور هم اقدامات فوری بانک مرکزی جهت کنترل و مدیریت بازار ارز و ضرورت رجوع هرچه سریع‌تر ارزهای صادرکنندگان به چرخه اقتصاد را مورد تاکید قرار بخشید .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن